W77L058A25FL
IC MCU 8-BIT 32K FLASH 44-PQFP
product image
W77L058A25FL Picture
SeekIC No. : 003509381 Detail
W77L058A25FL: IC MCU 8-BIT 32K FLASH 44-PQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
W77L058A25FL
  • Qty
  • 0~96
Core Processor: 8051 Core Size: 8-Bit
Speed: 25MHz Connectivity: EBI/EMI, Serial Port
Propagation Delay Time : 9.5 ns at 3.3 V, 7 ns at 5 V Peripherals: POR, WDT
Number of I /O: 36 Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
Program Memory Type: FLASH EEPROM Size: -
RAM Size: 1K x 8 Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7 V ~ 5.5 V
Data Converters: - Oscillator Type: Internal
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 44-BQFP
Peripherals: POR, WDT
Program Memory Type: FLASH
Oscillator Type: Internal
Packaging: Tray
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Speed: 25MHz
RAM Size: 1K x 8
Program Memory Size: 32KB (32K x 8)
Number of I /O: 36
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7 V ~ 5.5 V
Core Processor: 8051
Package / Case: 44-BQFP
Parameters:
Technical/Catalog InformationW77L058A25FL
VendorNuvoton Technology Corporation of America
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Program Memory Size32K x 8
RAM Size1K x 8
Number of I /O36
Package / Case44-QFP
Speed25MHz
Controller SeriesW77
Oscillator TypeInternal
PackagingTray
Program Memory TypeFLASH
Core Size8-Bit
ConnectivitySerial Port
PeripheralsPOR, WDT