WRB12SX-U
Linear and Switching Power Supplies 50W 12VDC 4.2A
product image
WRB12SX-U Picture
SeekIC No. : 002761581 Detail
WRB12SX-U: Linear and Switching Power Supplies 50W 12VDC 4.2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
WRB12SX-U
Mfg:
ETA-USA
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Switching Supplies Output Power Rating : 50 W
Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 110 VDC to 350 VDC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC Output Current (Channel 1) : 4.2 A
Dimensions : 124 mm L x 36.5 mm W
Description
Commercial/Medical :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Output Current (Channel 1) : 4.2 A
Output Power Rating : 50 W
Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 110 VDC to 350 VDC