XC3S50AN-4TQ144I
IC FPGA SPARTAN 3AN 144TQFP
product image
XC3S50AN-4TQ144I Picture
SeekIC No. : 003503322 Detail
XC3S50AN-4TQ144I: IC FPGA SPARTAN 3AN 144TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
XC3S50AN-4TQ144I
  • Qty
  • 0~30
Quick Details
Series: Spartan®-3AN Manufacturer: Xilinx Inc
Number of LABs/CLBs: 176 Number of Logic Elements/Cells: 1584
Total RAM Bits: 55296 Number of I /O: 108
Operating Supply Voltage : 50 V Number of Gates: 50000
Voltage - Supply: 1.14 V ~ 1.26 V Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C Package / Case: 144-LQFP
Description
Voltage - Supply: 1.14 V ~ 1.26 V
Mounting Type: Surface Mount
Total RAM Bits: 55296
Package / Case: 144-LQFP
Supplier Device Package: 144-TQFP (20x20)
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C