XC4VLX15-10FF668I
IC FPGA VIRTEX-4LX 668FFBGA
product image
XC4VLX15-10FF668I Picture
SeekIC No. : 003500814 Detail
XC4VLX15-10FF668I: IC FPGA VIRTEX-4LX 668FFBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
XC4VLX15-10FF668I
  • Qty
  • 0~40
Quick Details
Series: Virtex®-4 LX Manufacturer: Xilinx Inc
Number of LABs/CLBs: 1536 Number of Logic Elements/Cells: 13824
Total RAM Bits: 884736 Number of I /O: 320
Number of Gates: - Voltage - Supply: 1.14 V ~ 1.26 V
Supply Current : 7 mA, 5 mA, 15 mA Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C Package / Case: 668-BBGA, FCBGA
Description
Number of Gates: -
Voltage - Supply: 1.14 V ~ 1.26 V
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C