XC56309VL100A
IC DSP 24BIT 100MHZ 196-MAPBGA
product image
XC56309VL100A Picture
SeekIC No. : 003497104 Detail
XC56309VL100A: IC DSP 24BIT 100MHZ 196-MAPBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
XC56309VL100A
Quick Details
Series: DSP563xx Manufacturer: Freescale Semiconductor
Type: Fixed Point Interface: Host Interface, SSI, SCI
Clock Rate: 100MHz Non-Volatile Memory: ROM (576 B)
THD plus Noise : 0.4 % On-Chip RAM: 24kB
Voltage - I/O: 3.30V Voltage - Core: 3.30V
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 196-LBGA Supplier Device Package: 196-MAPBGA (15x15)
Description
Type: Fixed Point
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Clock Rate: 100MHz
Voltage - I/O: 3.30V
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Voltage - Core: 3.30V