YC164-FR-07100RL
RES ARRAY 100 OHM 4 RES 1206
product image
YC164-FR-07100RL Picture
SeekIC No. : 003958941 Detail
YC164-FR-07100RL: RES ARRAY 100 OHM 4 RES 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
YC164-FR-07100RL
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: YC164 Manufacturer: Yageo
Circuit Type: Isolated Resistance (Ohms): 100
Number of Resistors: 4 Number of Pins: 8
Power Per Element: 62.5mW On-Chip ADC : Yes
Tolerance: ±1% Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric), Convex Supplier Device Package: 4 x 0603
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Height: 0.028" (0.70mm)
Description
Circuit Type: Isolated
Number of Resistors: 4
Number of Pins: 8
Power Per Element: 62.5mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Applications: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 1206 (3216 Metric), Convex
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Resistance (Ohms): 100
Series: YC164
Manufacturer: Yageo
Supplier Device Package: 4 x 0603
Tolerance: ±1%
Height: 0.028" (0.70mm)