Z0853606VEC00TR
IC OSC CTC 6MHZ 44PLCC
product image
Z0853606VEC00TR Picture
SeekIC No. : 003480585 Detail
Z0853606VEC00TR: IC OSC CTC 6MHZ 44PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
Z0853606VEC00TR
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Zilog
Type: Counter/Timer Circuit (CTC) Count: -
Supply Voltage - Max : 36 V Frequency: 6MHz
Voltage - Supply: 4.75 V ~ 5.25 V Current - Supply: 200mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 44-LCC (J-Lead)
Packaging: Tape & Reel (TR) Supplier Device Package: 44-PLCC
Description
Series: -
Count: -
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.75 V ~ 5.25 V
Manufacturer: Zilog
Type: Counter/Timer Circuit (CTC)
Frequency: 6MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current - Supply: 200mA