ZPY30-TAP
Zener Diodes 30 Volt 1.3 Watt 5%
product image
ZPY30-TAP Picture
SeekIC No. : 00268813 Detail
ZPY30-TAP: Zener Diodes 30 Volt 1.3 Watt 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ZPY30-TAP
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Zener Voltage : 30 V Voltage Tolerance : 5 %
Voltage Temperature Coefficient : 0.095 % / C Zener Current : 35 mA
Power Dissipation : 1.3 W Maximum Zener Impedance : 20 Ohms
Maximum Operating Temperature : + 175 C Mounting Style : Through Hole
Package / Case : DO-41 Packaging : Ammo
Description
Maximum Reverse Leakage Current :
Voltage Tolerance : 5 %
Maximum Zener Impedance : 20 Ohms
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Mounting Style : Through Hole
Packaging : Ammo
Package / Case : DO-41
Zener Voltage : 30 V
Power Dissipation : 1.3 W
Voltage Temperature Coefficient : 0.095 % / C
Zener Current : 35 mA