023901.6HXEP
Fuses 250V 1.6A Slo-Blo
product image
023901.6HXEP Picture
SeekIC No. : 00651239 Detail
023901.6HXEP: Fuses 250V 1.6A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
023901.6HXEP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 1.6 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Axial
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Termination Style : Axial
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Current Rating : 1.6 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information023901.6HXEP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 1.6A
Voltage - Rated 250V