023902.5HXP
Fuses 250V 2.5A Slo-Blo
product image
023902.5HXP Picture
SeekIC No. : 00650664 Detail
023902.5HXP: Fuses 250V 2.5A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
023902.5HXP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 2.5 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Dimensions : 20 mm L x 5.2 mm D Packaging : Bulk
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 2.5 Amps
Dimensions : 20 mm L x 5.2 mm D
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information023902.5HXP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 2.5A
Voltage - Rated 250V
Package / Case5x20mm