02393.15HXEP
Fuses 250V 3.15A Slo-Blo
product image
02393.15HXEP Picture
SeekIC No. : 00653911 Detail
02393.15HXEP: Fuses 250V 3.15A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
02393.15HXEP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 3.15 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Dimensions : 22.5 mm L x 5.8 mm D Packaging : Bulk
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Termination Style : Axial
Current Rating : 3.15 Amps
Body Material : Glass
Dimensions : 22.5 mm L x 5.8 mm D
Parameters:
Technical/Catalog Information02393.15HXEP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 3.15A
Voltage - Rated 250V