0239.750HXE-
Fuses 250V .75A Slo-Blo
product image
0239.750HXE- Picture
SeekIC No. : 00680139 Detail
0239.750HXE-: Fuses 250V .75A Slo-Blo
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0239.750HXE-
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 0.75 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm Termination Style : Axial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Dimensions :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5 mm x 20 mm
Termination Style : Axial
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Current Rating : 0.75 Amp
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information0239.750HXE-
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 750mA
Voltage - Rated 250V