0298200.ZXEH
Fuses 32V 200A
product image
0298200.ZXEH Picture
SeekIC No. : 00650851 Detail
0298200.ZXEH: Fuses 32V 200A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0298200.ZXEH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 200 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : Mega Termination Style : Bolt Down
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W Packaging : Bulk
Product : Bolt Down Fuse
Description
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Bulk
Voltage Rating : 32 Volts
Current Rating : 200 Amps
Termination Style : Bolt Down
Body Material : Thermoplastic
Product : Bolt Down Fuse
Fuse Size / Group : Mega
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0298200.ZXEH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 200A
Voltage - Rated 32V