0298225.ZXEH
Fuses 32V 225A
product image
0298225.ZXEH Picture
SeekIC No. : 00671768 Detail
0298225.ZXEH: Fuses 32V 225A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0298225.ZXEH
Quick Details
Current Rating : 225 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : Mega Termination Style : Bolt Down
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W Packaging : Bulk
Fuse Size / Group : Mega
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W
Current Rating : 225 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information0298225.ZXEH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 225A
Voltage - Rated 32V