0298250.ZXEH
Fuses 32V 250A
product image
0298250.ZXEH Picture
SeekIC No. : 00652690 Detail
0298250.ZXEH: Fuses 32V 250A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0298250.ZXEH
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 250 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : Mega Termination Style : Bolt Down
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W Packaging : Bulk
Voltage Rating : 32 Volts
Current Rating : 250 Amps
Fuse Size / Group : Mega
Dimensions : 68.58 mm L x 19.05 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0298250.ZXEH
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 250A
Voltage - Rated 32V