030107.5H
Fuses 32V 1AG AGA 7.5A
product image
030107.5H Picture
SeekIC No. : 00666551 Detail
030107.5H: Fuses 32V 1AG AGA 7.5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
030107.5H
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 7.5 Amps Voltage Rating : 125 Volts
Fuse Size / Group : 1AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Medium Time Delay / Slow Blow Body Material : Glass
Packaging : Bulk Product : Automotive Fuse
Description
Dimensions :
Packaging : Bulk
Termination Style : Cartridge
Voltage Rating : 125 Volts
Product : Automotive Fuse
Body Material : Glass
Current Rating : 7.5 Amps
Fuse Type : Medium Time Delay / Slow Blow
Fuse Size / Group : 1AG
Parameters:
Technical/Catalog Information030107.5H
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 7.5A
Voltage - Rated 32V
Package / Case1AG, 5/8" L x 1/4" Dia (16mm x 6.35mm)