04023A1R0CAT4A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 25volts 1pF C0G
product image
04023A1R0CAT4A Picture
SeekIC No. : 00847901 Detail
04023A1R0CAT4A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 25volts 1pF C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04023A1R0CAT4A
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 1 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 1 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information04023A1R0CAT4A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1.0pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C