04023A4R7DAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 25volts 4.7pF C0G
product image
04023A4R7DAT2A Picture
SeekIC No. : 00821539 Detail
04023A4R7DAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 25volts 4.7pF C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04023A4R7DAT2A
Quick Details
Capacitance : 4.7 pF Tolerance : 0.5 pF
Voltage Rating : 25 Volts
Tolerance : 0.5 pF
Capacitance : 4.7 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information04023A4R7DAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance4.7pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.5pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C