0451.062MRL
Fuses 125V.062A
product image
0451.062MRL Picture
SeekIC No. : 00650811 Detail
0451.062MRL: Fuses 125V.062A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0451.062MRL
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.062 Amp Voltage Rating : 125 Volts
Fuse Size / Group : Nano Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Ceramic
Dimensions : 6.1 mm L x 2.69 mm W Packaging : Reel
Product : Surface Mount Fuse
Description
Body Material : Ceramic
Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Fuse Size / Group : Nano
Voltage Rating : 125 Volts
Current Rating : 0.062 Amp
Dimensions : 6.1 mm L x 2.69 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0451.062MRL
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Current 62mA
Voltage - Rated 125V
Package / Case0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.1mm x 2.69mm x 2.69mm)