0451.062NRL
Fuses 125V .062A V/FA NANO2 W/Au
product image
0451.062NRL Picture
SeekIC No. : 00672297 Detail
0451.062NRL: Fuses 125V .062A V/FA NANO2 W/Au
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0451.062NRL
Quick Details
Current Rating : 2 Amps Voltage Rating : 125 Volts
Fuse Size / Group : Nano Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Ceramic
Packaging : Reel Product : Surface Mount Fuse
Description
Dimensions :
Packaging : Reel
Current Rating : 2 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information0451.062NRL
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 62mA
Voltage - Rated 125V
Package / Case0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.1mm x 2.69mm x 2.69mm)