0451.080MRL
Fuses 125V.08A
product image
0451.080MRL Picture
SeekIC No. : 00653267 Detail
0451.080MRL: Fuses 125V.08A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0451.080MRL
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.08 Amp Voltage Rating : 125 Volts
Fuse Size / Group : Nano Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Ceramic
Dimensions : 6.1 mm L x 2.69 mm W Packaging : Reel
Product : Surface Mount Fuse
Description
Body Material : Ceramic
Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Fuse Size / Group : Nano
Voltage Rating : 125 Volts
Dimensions : 6.1 mm L x 2.69 mm W
Current Rating : 0.08 Amp
Parameters:
Technical/Catalog Information0451.080MRL
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 80mA
Voltage - Rated 125V
Package / Case0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.1mm x 2.69mm x 2.69mm)