0464.800DR
Fuses 250V .800A FA NANO2 UMF
product image
0464.800DR Picture
SeekIC No. : 00650969 Detail
0464.800DR: Fuses 250V .800A FA NANO2 UMF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0464.800DR
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 0.8 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : Nano Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Fast Acting Body Material : Ceramic
Dimensions : 12.1 mm L x 6.9 mm W Packaging : Reel
Product : Surface Mount Fuse
Description
Voltage Rating : 250 Volts
Body Material : Ceramic
Fuse Type : Fast Acting
Termination Style : SMD/SMT
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Fuse Size / Group : Nano
Current Rating : 0.8 Amp
Dimensions : 12.1 mm L x 6.9 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0464.800DR
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 800mA
Voltage - Rated 250V
Package / Case0.475" L x 0.177" W x 0.177" H (12.1mm x 4.5mm x 4.5mm)