046601.5NR
Fuses 63V 1.5A VFA Slimline
product image
046601.5NR Picture
SeekIC No. : 00652372 Detail
046601.5NR: Fuses 63V 1.5A VFA Slimline
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
046601.5NR
Quick Details
Current Rating : 1.5 Amps Voltage Rating : 63 Volts
Fuse Size / Group : 1206 Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W Packaging : Reel
Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Current Rating : 1.5 Amps
Body Material : Thermoplastic
Fuse Size / Group : 1206
Voltage Rating : 63 Volts
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information046601.5NR
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Current 1.5A
Voltage - Rated 63V