046602.5NR
Fuses 32V 2.5A VFA Slimline
product image
046602.5NR Picture
SeekIC No. : 00653916 Detail
046602.5NR: Fuses 32V 2.5A VFA Slimline
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
046602.5NR
Quick Details
Current Rating : 2.5 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : 1206 Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W Packaging : Reel
Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Current Rating : 2.5 Amps
Voltage Rating : 32 Volts
Body Material : Thermoplastic
Fuse Size / Group : 1206
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information046602.5NR
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Current 2.5A
Voltage - Rated 32V