04661.25NR
Fuses 63V 1.25A VFA Slimline
product image
04661.25NR Picture
SeekIC No. : 00652229 Detail
04661.25NR: Fuses 63V 1.25A VFA Slimline
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
04661.25NR
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Current Rating : 1.25 Amps Voltage Rating : 63 Volts
Fuse Size / Group : 1206 Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W Packaging : Reel
Product : Surface Mount Fuse
Description
Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting
Product : Surface Mount Fuse
Current Rating : 1.25 Amps
Packaging : Reel
Body Material : Thermoplastic
Fuse Size / Group : 1206
Voltage Rating : 63 Volts
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information04661.25NR
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Current 1.25A
Voltage - Rated 63V