0466.750NR
Fuses 63V .75A VFA Slimline
product image
0466.750NR Picture
SeekIC No. : 00653354 Detail
0466.750NR: Fuses 63V .75A VFA Slimline
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0466.750NR
Quick Details
Current Rating : 0.75 Amp Voltage Rating : 63 Volts
Fuse Size / Group : 1206 Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W Packaging : Reel
Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Current Rating : 0.75 Amp
Body Material : Thermoplastic
Fuse Size / Group : 1206
Voltage Rating : 63 Volts
Dimensions : 3.18 mm L x 1.52 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information0466.750NR
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Current 750mA
Voltage - Rated 63V