046701.5NR
Fuses 32V 1.5A VFA Slimline
product image
046701.5NR Picture
SeekIC No. : 00651000 Detail
046701.5NR: Fuses 32V 1.5A VFA Slimline
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
046701.5NR
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Current Rating : 1.5 Amps Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : 0603 Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 1.6 mm L x 1.09 mm W Packaging : Reel
Product : Surface Mount Fuse
Description
Termination Style : SMD/SMT
Fuse Type : Very Fast Acting
Product : Surface Mount Fuse
Packaging : Reel
Current Rating : 1.5 Amps
Voltage Rating : 32 Volts
Fuse Size / Group : 0603
Body Material : Thermoplastic
Dimensions : 1.6 mm L x 1.09 mm W
Parameters:
Technical/Catalog Information046701.5NR
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Current 1.5A
Voltage - Rated 32V