0512-000-A-3.0-10LF
Trimmer / Variable Capacitors 3-10pF 100Volts@125C
product image
0512-000-A-3.0-10LF Picture
SeekIC No. : 001105930 Detail
0512-000-A-3.0-10LF: Trimmer / Variable Capacitors 3-10pF 100Volts@125C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0512-000-A-3.0-10LF
Mfg:
Tusonix
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance Range : 3 pF to 10 pF Voltage Rating : 100 Volts
Capacitance Range : 3 pF to 10 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information0512-000-A-3.0-10LF
VendorTusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
CategoryCapacitors
Capacitance Range3 ~ 10pF
Voltage - Rated 200V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case0.176" L x 0.130" W x 0.090" H (4.47mm x 3.30mm x 2.28mm)
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 0512 000 A 3 0 10LF