0512-000-A-1.5-5LF
Trimmer / Variable Capacitors 1.5-5pF 100V@125C
product image
0512-000-A-1.5-5LF Picture
SeekIC No. : 001106313 Detail
0512-000-A-1.5-5LF: Trimmer / Variable Capacitors 1.5-5pF 100V@125C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0512-000-A-1.5-5LF
Mfg:
Tusonix
Quick Details
Capacitance Range : 1.5 pF to 5 pF Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Product : Trimmer Capacitors - Ceramic Dielectric
Description
Tolerance :
Voltage Rating : 100 Volts
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance Range : 1.5 pF to 5 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information0512-000-A-1.5-5LF
VendorTusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
CategoryCapacitors
Capacitance Range1.5 ~ 5pF
Voltage - Rated 200V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case0.176" L x 0.130" W x 0.090" H (4.47mm x 3.30mm x 2.28mm)
PackagingTape & Reel (TR)
Lead Free StatusContains Lead
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 0512 000 A 1 5 5LF