0512-000-A-4.5-20LF
Trimmer / Variable Capacitors 4.5-20pF 100V@125C
product image
0512-000-A-4.5-20LF Picture
SeekIC No. : 001106657 Detail
0512-000-A-4.5-20LF: Trimmer / Variable Capacitors 4.5-20pF 100V@125C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0512-000-A-4.5-20LF
Mfg:
Tusonix
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Capacitance Range : 4.5 pF to 20 pF Voltage Rating : 100 Volts
Capacitance Range : 4.5 pF to 20 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information0512-000-A-4.5-20LF
VendorTusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
CategoryCapacitors
Capacitance Range4.5 ~ 20pF
Voltage - Rated 200V
Adjustment TypeTop Adjustment
FeaturesGeneral Purpose
Package / Case0.176" L x 0.130" W x 0.090" H (4.47mm x 3.30mm x 2.28mm)
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names 0512 000 A 4 5 20LF