059305.6U
Fuses F09B Slo-Blo 5.6A Midget
product image
059305.6U Picture
SeekIC No. : 00670406 Detail
059305.6U: Fuses F09B Slo-Blo 5.6A Midget
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
059305.6U
Quick Details
Current Rating : 5.6 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Dimensions : 38.1 mm L
Product : Midget Fuse
Current Rating : 5.6 Amps
Dimensions : 38.1 mm L
Parameters:
Technical/Catalog Information059305.6U
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 5.6A
Voltage - Rated 250V