05931.12UXS
Fuses F09BS Slo-Blo 1.12A Midget
product image
05931.12UXS Picture
SeekIC No. : 00670433 Detail
05931.12UXS: Fuses F09BS Slo-Blo 1.12A Midget
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
05931.12UXS
Mfg:
Littelfuse
Quick Details
Current Rating : 1.12 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : 5AG Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Dimensions : 38.1 mm L
Packaging : Bulk Product : Midget Fuse
Description
Body Material :
Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Packaging : Bulk
Termination Style : Cartridge
Fuse Size / Group : 5AG
Product : Midget Fuse
Dimensions : 38.1 mm L
Current Rating : 1.12 Amps
Parameters:
Technical/Catalog Information05931.12UXS
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 1.12A
Voltage - Rated 250V