06031A200FAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 2pF 1% C0G
product image
06031A200FAT2A Picture
SeekIC No. : 00877802 Detail
06031A200FAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 2pF 1% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06031A200FAT2A
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 20 pF Tolerance : 1 %
Voltage Rating : 100 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 0603 Case Code - mm : 1608
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Voltage Rating : 100 Volts
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 1 %
Capacitance : 20 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06031A200FAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance20pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±1%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C