06033A330KAT4A
CAP CER 33PF 25V 10% NP0 0603
product image
06033A330KAT4A Picture
SeekIC No. : 002934503 Detail
06033A330KAT4A: CAP CER 33PF 25V 10% NP0 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06033A330KAT4A
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 33pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 25V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Voltage - Rated: 25V
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Capacitance: 33pF
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Manufacturer: AVX Corporation
Parameters:
Technical/Catalog Information06033A330KAT4A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance33pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±10%
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-