06035J2R3QBTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2.3pF
product image
06035J2R3QBTTR Picture
SeekIC No. : 00908190 Detail
06035J2R3QBTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2.3pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J2R3QBTTR
Quick Details
Capacitance : 2.3 pF Tolerance : 0.03 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 2.3 pF
Tolerance : 0.03 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J2R3QBTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.3pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.035pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C