06035J2R4QBTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2.4pF
product image
06035J2R4QBTTR Picture
SeekIC No. : 00906127 Detail
06035J2R4QBTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 2.4pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J2R4QBTTR
Quick Details
Capacitance : 2.4 pF Tolerance : 0.03 pF
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 2.4 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Tolerance : 0.03 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J2R4QBTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.4pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.035pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C