06035J2R7BBSTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50volts 2.7pF ACCU-P
product image
06035J2R7BBSTR Picture
SeekIC No. : 00807912 Detail
06035J2R7BBSTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50volts 2.7pF ACCU-P
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J2R7BBSTR
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 2.7 pF Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 2.7 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J2R7BBSTR
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance2.7pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.1pF
Package / Case0603 (1608 metric)
PackagingDigi-Reel?
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C