06035J3R0QBTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3pF
product image
06035J3R0QBTTR Picture
SeekIC No. : 00901875 Detail
06035J3R0QBTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 50V 3pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J3R0QBTTR
Quick Details
Capacitance : 3 pF Tolerance : 0.03 pF
Voltage Rating : 50 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : +/- 30 PPM / C
Case Code - in : 0603
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 3 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Tolerance : 0.03 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J3R0QBTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.0pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.035pF
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C