06035J3R3BBTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 3.3pF 50volts C0G +/-0.1pF
product image
06035J3R3BBTTR Picture
SeekIC No. : 00804839 Detail
06035J3R3BBTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 0603 3.3pF 50volts C0G +/-0.1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06035J3R3BBTTR
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 3.3 pF Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 1608
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 3.3 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information06035J3R3BBTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3.3pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.10pF
Package / Case0603 (1608 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C