0603YJ1R0PBTTR
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 16V 1pF
product image
0603YJ1R0PBTTR Picture
SeekIC No. : 00898120 Detail
0603YJ1R0PBTTR: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 16V 1pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0603YJ1R0PBTTR
Mfg:
AVX
Quick Details
Product : RF Microwave MLCCs Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Tolerance :
Voltage Rating :
Temperature Coefficient / Code :
Case Code - in :
Case Code - mm :
Operating Temperature Range :
Packaging : Reel
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information0603YJ1R0PBTTR
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1.0pF
Voltage - Rated 16V
Tolerance±0.02pF
Package / Case0603 (1608 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesThin Film
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 125°C