067201.6MXEP
Fuses 1.6A Glass Body Fast Acting
product image
067201.6MXEP Picture
SeekIC No. : 00658423 Detail
067201.6MXEP: Fuses 1.6A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
067201.6MXEP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 1.6 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Current Rating : 1.6 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information067201.6MXEP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 1.6A
Voltage - Rated 250V