067206.5DRT4P
Fuses 6.5A Glass Body Fast Acting
product image
067206.5DRT4P Picture
SeekIC No. : 00670250 Detail
067206.5DRT4P: Fuses 6.5A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
067206.5DRT4P
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Reel
Parameters:
Technical/Catalog Information067206.5DRT4P
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 6.5A
Voltage - Rated 250V