06723.15MXEP
Fuses 3.15A Glass Body Fast Acting
product image
06723.15MXEP Picture
SeekIC No. : 00656224 Detail
06723.15MXEP: Fuses 3.15A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
06723.15MXEP
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Current Rating : 3.15 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Glass Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Packaging : Bulk Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Axial
Packaging : Bulk
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Current Rating : 3.15 Amps
Body Material : Glass
Parameters:
Technical/Catalog Information06723.15MXEP
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 3.15A
Voltage - Rated 250V