067606.3MXE
Fuses 6.3A Glass Body Fast Acting
product image
067606.3MXE Picture
SeekIC No. : 00673307 Detail
067606.3MXE: Fuses 6.3A Glass Body Fast Acting
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
067606.3MXE
Quick Details
Current Rating : 6.3 Amps Voltage Rating : 250 Volts
Termination Style : Axial Fuse Type : Fast Acting
Body Material : Ceramic Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Fuse Size / Group :
Current Rating : 6.3 Amps
Fuse Type : Fast Acting
Dimensions : 10 mm L x 3.6 mm D
Parameters:
Technical/Catalog Information067606.3MXE
VendorLittelfuse Inc
CategoryCircuit Protection
Current 6.3A
Voltage - Rated 250V