0RLC-10T240G
CONV DC/DC 24V .5A OUTPUT
product image
0RLC-10T240G Picture
SeekIC No. : 003717532 Detail
0RLC-10T240G: CONV DC/DC 24V .5A OUTPUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
0RLC-10T240G
Number of DAC Outputs : 2 Type: Isolated
Number of Outputs: 1 Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 72V Voltage - Output 1: 24V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 500mA Power (Watts) - Manufacture Series: 12W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V) Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Module
Size / Dimension: 1.91" L x 0.98" W x 0.48" H (48.5mm x 24.9mm x 12.1mm) Packaging: Tray
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tray
Voltage - Output 1: 24V
Efficiency: 85%
Current - Output (Max): 500mA
Power (Watts) - Manufacture Series: 12W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 72V
Series: 0RLC-10T
Size / Dimension: 1.91" L x 0.98" W x 0.48" H (48.5mm x 24.9mm x 12.1mm)
Parameters:
Technical/Catalog Information0RLC-10T240G
VendorBel Fuse Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 72VDC
Output24V
Power (Watts)12W
Number of Outputs1
1st Output24 VDC @ 500mA