104-0012-EVX
Pushbutton Switches RED OFF-(ON)
product image
104-0012-EVX Picture
SeekIC No. : 002604945 Detail
104-0012-EVX: Pushbutton Switches RED OFF-(ON)
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
104-0012-EVX
Mfg:
Mountain Switch
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Contact Form : SPST Switch Function : OFF - (ON)
Current Rating : 0.5 A Voltage Rating AC : 125 V
Voltage Rating DC : 12 V Mounting Style : Through Hole
Illumination : Not Illuminated Termination Style : Solder
Contact Plating : Tin Actuator : Plunger, with Cap
Description
Illumination Color :
IP Rating :
Power Rating :
Cap Color :
Packaging :
Flammability Rating :
Contact Form : SPST
Switch Function : OFF - (ON)
Illumination : Not Illuminated
Termination Style : Solder
Current Rating : 0.5 A
Voltage Rating AC : 125 V
Mounting Style : Through Hole
Voltage Rating DC : 12 V