12062A120JAT4A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 1.2pF 5% C0G
product image
12062A120JAT4A Picture
SeekIC No. : 00832397 Detail
12062A120JAT4A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 1.2pF 5% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12062A120JAT4A
Quick Details
Capacitance : 12 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Case Code - mm : 3216
Capacitance : 12 pF
Voltage Rating : 200 Volts
Parameters:
Technical/Catalog Information12062A120JAT4A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance12pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C