12062A180KAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 1.8pF 10% C0G
product image
12062A180KAT2A Picture
SeekIC No. : 00839768 Detail
12062A180KAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 1.8pF 10% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12062A180KAT2A
Quick Details
Capacitance : 18 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 200 Volts
Capacitance : 18 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information12062A180KAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance18pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C