1210-332J
RF Inductors 3.3uH 5%
product image
1210-332J Picture
SeekIC No. : 001229070 Detail
1210-332J: RF Inductors 3.3uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210-332J
Mfg:
API Delevan
Quick Details
Inductance : 3.3 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 393 mAmps Maximum DC Resistance : 1.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 58 MHz Q Minimum : 30
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Description
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 30
Inductance : 3.3 uH
Maximum DC Resistance : 1.2 Ohms
Maximum DC Current : 393 mAmps
Self Resonant Frequency : 58 MHz
Parameters:
Technical/Catalog Information1210-332J
VendorAPI Delevan, Inc. (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3H
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
PackagingCut Tape (CT)
TypeFerrite Core
Current 393mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Self Resonant Freq58MHz
DC Resistance (DCR)1.200 Ohm Max