1210-392J
RF Inductors 3.9uH 5%
product image
1210-392J Picture
SeekIC No. : 001231949 Detail
1210-392J: RF Inductors 3.9uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210-392J
Mfg:
API Delevan
Quick Details
Inductance : 3.9 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 378 mAmps Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 50 MHz Q Minimum : 30
Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 30
Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Inductance : 3.9 uH
Self Resonant Frequency : 50 MHz
Maximum DC Current : 378 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog Information1210-392J
VendorAPI Delevan Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9H
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 378mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Self Resonant Freq50MHz
DC Resistance (DCR)13.00 Ohm Max